Všichni se asi shodneme, že jestli něco Praha 13 nepotřebuje, tak je to další výšková výstavba uvnitř sídliště. Mohli bychom se však shodnout i na tom, co potřebuje. My už dnes víme, že je to koupaliště.

Před 4 lety naše koaliční uskupení kandidovalo v dosud největší síle. V intenzivní kampani v ulicích, v parku a na zastávkách metra na Praze 13 jsme měli možnost mluvit s tisícovkami lidí ze třináctky. Často jsme se od nich dozvěděli, že jim na třináctce chybí koupaliště. Nyní kandidujeme ještě silnější, s odhodláním pracovat pro lidi a přinášet to, co opravdu chtějí a potřebují.

Vvybudování koupaliště skutečně dává smysl, protože letní měsíce budou stále teplejší a nikomu není dvakrát příjemné sedat do rozpáleného automobilu a jezdit za koupáním kilometry daleko.

Současné vedení radnice dlouhé roky jenom hrálo divadlo. Kdyby se skutečně staralo o to, co lidé chtějí a potřebují, nevyrostly by nám před domy další nové výškové budovy, ale koupaliště.

V roce 2014 jsme získali 5 mandátů. Díky kvalitní opoziční práci jsme následně v roce 2018 dostali 11 mandátů. O zlomek hlasů jsme přišli o možnost rozhodovat o složení vládnoucí koalice na radnici Prahy 13 a zůstali jsme opět v opozici, tentokrát s bilancí 4 vyhraných soudních sporů s vedením radnice, zamezení netransparentnímu způsobu zastavění prostranství na Hůrka, včasného informování obyvatel Prahy 13 o připravované výstavbě a dalších úspěchů.

Máme ve svých řadách profesionály se zkušeností z manažerských pozic v soukromém sektoru a zároveň zkušené zastupitele z Prahy 13 a z hlavního města. Jsme připraveni podílet se na vedení městské části a máme jasno v tom, co vše je třeba udělat.

Jednou z takových věcí je vybudování koupaliště pro Prahu 13. Zelení mají s podobnými projekty bohaté zkušenosti. Namátkou lze zmínit například biotopové koupaliště Lhotka na Praze 4, zřízené za starostování Petra Štěpánka, pozdějšího předsedy Zelených.

Změna na radnici znamená změnu v přístupu k lidem. Budeme s vámi mluvit o připravovaných projektech. Bude nás zajímat váš názor. Bude to nejlepší koupaliště a budete ho mít rádi.