Kontaktní informace

Podpořte piráty na Třináctce

Pro peníze to rozhodně neděláme. Naší hlavní motivací je snaha o zásadní změnu úrovně i vnímání komunální politiky a samozřejmě také snaha zvelebit místo, kde sami od dětství žijeme. Naše aktivita je ryze dobrovolnická, pokud nepočítáme zákonnou měsíční odměnu pěti zastupitelům ve výši 1500,- Kč. Naší hlavní investicí jsou desítky hodin osobního času, který mimo zaměstnání a rodinu komunální politice věnujeme.

Pokud byste nás chtěli přece jen podpořit, navštivte tento odkaz.

Peníze využijeme na právní služby, analýzy, průzkumy, posudky a studie. Na stránce jen musíte vybrat v kolonce “JINÝ ÚČEL” MS Praha 13. Vámi darované peníze přijdou rovnou k nám.

Jakkoliv nám spíše než peníze schází další nadšenci jako jsme my. A to nejen z řad široké laické veřejnosti, ale i odborníci.

V rámci různých kauz, které na Praze 13 řešíme, se často dostáváme do situace, jejímž optimálním řešením by byla odborná konzultace, případně nezávislý průzkum či posudek. Nejčastěji nám chybí odborný pohled právní, ale například v souvislosti s výstavbou jsme v minulosti často postrádali nezávislá odborná stanoviska z oblasti dopravy, ekologie, akustiky…

Jako opoziční strana bohužel nemůžeme využít existujícího odborného zázemí úřadu městské části. Pokud je to jen trochu možné, pokoušíme se proto tyto konzultace zajišťovat u kompetentních kolegů v rámci České pirátské strany. Nicméně i oni mají svoji agendu a i oni dělají politiku na dobrovolnické úrovni, takže priority se prostě občas nepotkají.

Propagace

Jakkoliv jsou naše aktivity lidmi zpravidla vnímány velmi pozitivně, bez toho, abychom byli dobře vidět a slyšet, je velice obtížné zapojovat do věcí veřejných maximum obyvatel, a zároveň tak oslovovat i potenciální voliče.

Díky internetu a sociálním sítím je naštěstí komunikace jednodušší, než byla kdykoliv předtím, ale stále má svá značná omezení. Je nám pak líto, když při osobních rozhovorech slýcháme věty typu: “…ale lidi tohle moc nevědí…”, “…tak to Vás budu podporovat…“, …škoda, že Vás není více vidět…” atp.

Specifickým případem jsou potom volby. To, že dlouhodobě odvádíte dobrou práci, v rámci které důsledně naplňujete svá předchozí prohlášení, je bohužel jen zlomek předpokladu úspěchu. Dobrým (či možná spíše špatným) příkladem toho, že zásadním prostředkem je především dostatek kapitálu, je politické strana Andreje Babiše. ANO mělo ještě pár měsíců před svými prvními volbami v roce 2013 preference 0,5 %, přičemž po své masivní kampani nakonec získalo téměř 20 %.

Základní údaje

  Webové stránky Piráti Praha
  Facebook Piráti Praha 13
  YouTube kanál Zelení a Piráti pro 13
  Emailová adresa: praha13@pirati.cz
  Podatelna (Redmine): podatelna
  Transparentní účty 2100048174/2010 a další účty
  Datová schránka b2i4r6j
  Celostátní web www.pirati.cz

Každý člen strany má email ve tvaru: jmeno.prijmeni@pirati.cz


Kontaktní osoba


    Michaela Beránková

Michaela Beránková

koordinátor Místního sdružení Pirátů na Praze 13


Sídlo a kontaktní centrum

Místní sdružení Pirátů Praha 13

Na Moráni 3,
120 00 Praha 2

Zobrazit mapu ›

Navrhni úpravu